Jak przebiega konsultacja?

 1. Przed konsultacją zbieram krótki wywiad, by przygotować się do spotkania. Pytam np. o wiek i wagę dziecka, jego ogólny stan zdrowia, a także o stan zdrowia osoby, która chce nosić maluszka – interesują mnie ew. schorzenia, czy dolegliwości, które mogą wpływać na noszenie (np. problemy z kręgosłupem, nadgarstkami, ograniczenia ruchowe itp.). 
  Wszystko to ma dla mnie znaczenie, ponieważ dzięki tej wiedzy mogę dobrać najlepsze rozwiązania dla danego rodzica i jego maluszka.
 2. Zazwyczaj przyjeżdżam do rodziców i dziecka (chyba, że życzą sobie inaczej).
  Taszczę ze sobą walizę z różnymi chustami i dociążoną lalką, na której rodzice przećwiczą wiązanie, zanim wsadzą do chusty swoje maleństwo.
  Rodzice mogą też wiązać swoją chustę (jeśli ją posiadają).
 3. Konsultacja trwa zwykle ok. 2-2,5 godziny. 
  W czasie spotkania opowiadam rodzicom o rozwoju kręgosłupa niemowlęcia, tłumaczę zasady bezpiecznego noszenia w chuście lub nosidle, uczę 1-2 wiązań chusty tkanej (chyba, że potrzebne jest inne rozwiązanie – chusta elastyczna, dobór nosidła itp.)., najpierw ćwiczymy wiązanie na lalce, następnie motamy kilkakrotnie maluszka. Podczas konsultacji można nakarmić, czy przewinąć szkraba.
 4. Po konsultacji cały czas jestem do dyspozycji rodziców, pozostajemy w kontakcie mailowym i telefonicznym – można wysłać zdjęcie samodzielnie zamotanej chusty i uzyskać poradę, czy wskazówki. 
  Koszt spotkania to 150zł.

Zapraszam do kontaktu!